Benefis Mikołajkowy 2019

8 grudnia 2019

Mamy w liceum piękne tradycje. A Benefis Mikołajkowy należy, bez cienia wątpliwości, do tych najprzyjemniejszych i najradośniejszych. I bardzo pożytecznych!

Od blisko 30 lat spotykamy się 6 grudnia, wszyscy razem, w sali gimnastycznej na przedstawieniu o charakterze poetycko-satyrycznym. Inicjatorem pierwszego benefisu była Pani Profesor Wacława Dubiel. Chodziło o namówienie uczniów na ekspresję twórczą, a przy okazji przekucia jej na akcję charytatywną - biletem wstępu są słodycze i przybory szkolne. Nie inaczej było w tym roku. Dziś jest nas w szkole całkiem wielu, dlatego udało się zebrać cztery wielkie kartony darów. Już w poniedziałek Samorząd Uczniowski dostarczy mnóstwo paczek do młodszych kolegów i koleżanek, którzy święta spędzają bez rodziców.

W tym roku świetne widowisko przygotowała klasa I b oraz koledzy z innych klas. Tu wielkie dzięki dla Michała Ożoga za pomoc w nagłośnieniu - w końcu można było prawie wszystko usłyszeć, oraz dla Marcina Janiszewskiego za cierpliwe pozowanie do zdjęć w stroju Mikołaja.

Już samo wejście na salę gimnastyczną było magiczne: w progu każdy mógł się poczęstować pysznym pierniczkiem, a po wejściu, dzięki pięknej dekoracji całej sali od razu poczuć magię tego wyjątkowego dnia! Rewię rozpoczął udany występ tancerzy gimnastycznych - Oliwii Biegun i Marcela Palucha. Potem na scenie pojawili się aktorzy. W rolach głównych w skeczu o Diabełku Diabolinie wystąpili Julia Kozioł jako matka, Marcel Paluch w roli tytułowej oraz Jakub Krzak, Natalia Jaworska i Rafał Puchała jako Mikołajki. Bohaterem kolejnych scen był Grinch, stworek, który nie cierpi świąt. W jego rolę wcielił się Jakub Pocałuński. Towarzyszyli mu Ewelina Nowacka jako pies Max oraz Agata Matwiejczyk, Julia Południak, Martyna Jarnutowska i Amelia Mastalerz jako renifery. Jak możecie się spodziewać, dobro zwyciężyło, a Grinch odnalazł przyjaciół. W ich rolę wcielili się Bogusław Kłosowski, Apolonia Koput, Oliwia Biegun, Natalia Jaworska.

Moderatorami Benefisu orz narratorami w skeczu o przygodach Grincha były Hanna Golda i Aleksandra Sołtysik. Roksana Jon poprowadziła układ taneczny, który przedstawili prawie wszyscy uczniowie I b oraz część porwanej publiczności.

Na koniec ustawiła się spora kolejka do zdjęcia z Mikołajem. Za wielką sesję serdeczne podziękowania należą się Weronice Grygowskiej, Marcelinie Ciesielskiej i pani profesor Agnieszce Żychskiej. Piękne dekoracje i scenografię przygotowała również ekipa z I b, m.in. Karolina Kobińska i Ewelina Nowacka. Wielkie dzięki, za Waszą obecność i szczodrość, klasie I b za wspaniały świąteczny show. Do zobaczenia za rok!

Magdalena Monkosa

p.s. Poniżej zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć, a obok nazwisk podajemy linki do pełnych galerii! Na samym dole również krótka migawka filmowa. 🙂

p.s.2 - AKTUALIZACJA: Śpieszymy poinformować, że część darów zebranych podczas Benefisu Mikołajkowego, pięknie zapakowana trafiła do internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świnoujściu:

fot. Marcelina Ciesielska (Pełen zbiór)

fot. Weronika Grygowska (Pełen zbiór):

fot. Agnieszka Żychska (Pełen zbiór):