Mieszko czyta dzieciom

Mieszko czyta dzieciom

Akcja “Czytanie dzieciom” to kolejna piękna mieszkowa tradycja. Tak naprawdę – nie jest to tylko “czytanie”! Bardziej adekwatną nazwą byłoby zapewne “czytanie ilustrowane” – ale przecież nie o nazwy tu chodzi… W tym roku przygotowaliśmy bajkę „O rybaku i złotej rybce”, a obejrzało ją i wysłuchało około 140 dzieci ze szkół: SP nr 1, SP nr 6 oraz z SOSW w Świnoujściu.

Nasi goście mieli okazję przekonać się, że warto jest mieć mądre i niezbyt wygórowane marzenia. Biedny rybak i jego kapryśna, ciężarna żona wzbudzili ciekawość i zainteresowanie wśród najmłodszych, ale nie tylko treść przykuła uwagę uczniów: pomysłowa scenografia i intrygujący podkład muzyczny – to elementy, które wzbogaciły przedstawienie, a które wymagały sporo przygotowań z naszej strony. Spotkanie zakończyło się częścią edukacyjną, która miała formę pytań kierowanych do dzieci. Trzeba przyznać, że wykazały się one szeroką wiedzą na temat ekologii oraz naszego regionu i to nas bardzo cieszy! Na pamiątkę, każdy uczestnik otrzymał przy wyjściu naklejkę ze złotą rybką i wszyscy opuścili mury “Mieszka” z uśmiechami na buzi! 🙂

Wydarzenie przygotowali uczniowie klas: 1B, 1C, 2C pod kierunkiem pani Iwony Dominiak i przy pomocy pań: Joanny Szafrańskiej i Edyty Rozenfeld.

W przedstawieniu udział wzięli: Maria Iwaszkiewicz, Julia Oleska, Klaudia Ludwiczak, Jagoda Wieraszko, Karolina Szczubiał, Malwina Wiśniewska, Ola Krupińska, Klaudia Sufryt, Julia Falfer, Natalia Nowak, Dawid Prokop, Sebastian Koweła, Natalia Molga.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, byliście wspaniali!