Konkurs „Polskie drogi do niepodległości 1914-1923”

7 listopada 2018 roku na Uniwersytecie Szczecińskim odbył się drugi etap konkursu historycznego „Polskie drogi do niepodległości 1914-1923” zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego, a jego celem była popularyzacja wśród  młodzieży wiedzy historycznej na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z dążeniem Polaków do odzyskania niepodległości w latach 1914 – 1923.

Naszą szkołę reprezentowali Małgorzata Eichelberger z klasy IId , Michał Szymański i Dawid Orłowski z klasy IIc. Cała trójka, po rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań dostała się do finału konkursu. Kolejnym etapem były odpowiedzi ustne na wylosowane przez uczestników pytania.

Po tej części konkursu Michał Szymański znalazł się w ścisłym gronie nagrodzonych 5 uczestników i zajął zaszczytne 2 miejsce. Gratulujemy!

Polub nas: