"Mieszko" z Brązową Tarczą

16 stycznia 2020

Już od ponad 20 lat Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" bada i porównuje wyniki kształcenia w polskich szkołach średnich. Prowadzone są osobne rankingi dla techników i liceów ogólnokształcących: w liceach miejsce w rankingu ustalane jest na podstawie wyników matur podstawowych (waga 30%), rozszerzonych (waga 45%) i olimpiad przedmiotowych (waga 25%), a najlepszym szkołom przyznawane są tytuły i odznaki złotej, srebrnej i brązowej tarczy. W rankingu liceów wyróżnienia te zdobywają szkoły do miejsca 1000 (spośród wszystkich 4450 liceów). Nasza szkoła uplasowała się na miejscu 583 poprawiając o ponad 100 miejsc swoją pozycję w porównaniu do zeszłego roku, przy czym warto zauważyć, że różnice punktowe między kolejnymi szkołami w rankingu są czasami bardzo małe. Pomimo faktu, że od srebrnej tarczy dzieli nas ponad 80 szkół, to w skali punktowej są to niecałe dwa punkty. Niezmiernie nas to wszystko cieszy! Bardzo serdecznie gratulujemy i uczniom, i wszystkim nauczycielom, którzy wspólnie wypracowali tak dobry wynik! Możemy być dumni!

Podczas uroczystości ogłoszenia wyników tegorocznego rankingu, podsekretarz stanu z MEN - Maciej Kopeć - gratulując twórcom rankingu pomysłu i wytrwałości w prowadzeniu tej inicjatywy od 22 lat, zaznaczył: – Myślę, że ten ranking jest dla wielu inspiracją do działania, do starań o podnoszenie sobie poprzeczki. Otóż to!