„Moc naukowców” w ramach drzwi otwartych ZUT

21 marca 2018

16 marca 2018 r. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprosił uczniów naszej szkoły do udziału w nasyconej nauką imprezie.
I tak klasa 3a i 3b uczestniczyły w laboratoriach na Wydziale Budownictwa i Architektury, na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki oraz na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa.

Uczniowie obserwowali pokazy w Laboratorium Konstrukcji Betonowych i Technologii Betonu, dowiedzieli się na czym polega oczyszczanie ścieków oraz jak skonstruowany jest system grzewczy całego miasta. Ponadto młodzież brała udział w warsztatach z modelowania 3D, w pokazie możliwości pomiaru mocy i momentu na hamowni silnikowej, w warsztatach chemicznych oraz wykładzie na temat pasożytów. Niewątpliwą atrakcją była przejażdżka pojazdem BUGGY.

„Moc naukowców” to największe w regionie wydarzenie edukacyjne kierowane do tegorocznych maturzystów z województwa zachodniopomorskiego mające na celu rozpowszechnienie ciekawych kierunków studiów.

Żaneta Łukasiewicz, Anna Mumot, Beata Czajkowska