Oto Otocka!

Weronika Otocka finalistką XX Konkursu Biologicznego!

11 maja 2019 r. odbyły się eliminacje konkursu biologicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego, w którym nasze liceum reprezentowali uczniowie klasy 2B: Weronika Otocka, Magda Grodoń i Krzysztof Koźlik pod opieką p. Violetty Piórskiej.

W pierwszym etapie uczestnicy konkursu rozwiązywali test obejmujący wiadomości z całego zakresu rozszerzonego biologii w liceum. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze uzyskując wysokie wyniki. Najlepszy wynik uzyskała Weronika, dzięki czemu zakwalifikowała się do drugiego etapu.

Weronika Otocka zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce z biologii w województwie zachodniopomorskim i uzyskała tytuł finalistki konkursu.

W zmaganiach drugiego etapu, który odbył się tego samego dnia, Weronika musiała wykazać się umiejętnościami praktycznymi i wiedzą wykraczającą ponad podstawę programową liceum. Zadania konkursowe polegały między innymi na: przeprowadzeniu eksperymentu wykazującego właściwości barwników z grupy antocyjanów, rozpoznaniu gatunków ssaków na podstawie ich uzębienia, rozpoznaniu spreparowanych zwierząt bezkręgowych i zaklasyfikowaniu ich do jednostek taksonomicznych.

Bardzo serdecznie gratulujemy Weronice i życzymy dalszych sukcesów!

/info: V. Piórska, fot. Agnieszka Żychska/

Polub nas: