Podsumowanie konkursów

8 października 2020

1 Października 2020r. odbyło się w naszym Liceum podsumowanie konkursów szkolnych i ogólnopolskich z fizyki i przedsiębiorczości za rok 2019/2020.

Pomimo pandemii i nauczania on-line w naszej szkole kontynuowaliśmy „wiosenne eksperymentowanie”, badanie kosmosu i fotografowanie zjawisk fizycznych. Zaproponowaliśmy nowy sposób przekazu prac konkursowych – przez internet. Uczniowie są świetnie przygotowywani na informatyce, aby zaprezentować w ten właśnie sposób swoje umiejętności techniczne, naukowe i medialne. Cieszy nas ta umiejętność i aktywność uczniów w tej dziedzinie. Mamy świadomość, że aktualnie większość „konfrontacji” różnych talentów młodych ludzi będzie się odbywać w sieci.

Jako pierwsza wyróżniona została na tej uroczystości Aleksandra Puchała, uczennica klasy 3a, za pracę i zaangażowanie w Międzynarodowym Projekcie CREDO. Dzięki aktywnej pracy Oli w minionym roku szkolnym uzyskaliśmy I miejsce w Polsce za największą ilość zarejestrowanych cząstek kosmicznych. Ogólnopolska rywalizacja odbywała się w ramach Konkursu „Łowcy Cząstek”.

Następnie nagrodzone zostały uczennice Aleksandra Drążyk i Natalia Iwaniuk z klasy 2f za uzyskanie I miejsca w Szkolnym Konkursie Fizyczno-Fotograficznym „Fizyka Wokół Nas” za EKSPERYMENT i OBSERWACJE. Uczennice te uzyskały również wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fizyczno-Fotograficznym „Zjawiska Fizyczne Wokół Nas”. Za II MIEJSCE w szkolnym konkursie nagrodzona została Natalia Jaworska z klasy 2b.

WYRÓŻNIENIA w tym konkursie uzyskały: Apolonia Wielgolińska, Roksana Dwornik, Elżbieta Wachuda z klasy 2f i Weronika Komorek, Weronika Węglarz, Oliwia Adamczyk, Aleksandra Suchecka z klasy 2g.

Następnie podsumowane zostały wyniki Szkolnego Konkursu na „Najciekawsze doświadczenie z fizyki” w ramach XXI Zdalnego Święta Nauki. NAGRODĘ SPECJALNĄ uzyskali: Jaromir Gałda, Filip Maćkiewicz i Szymon Stasiak z klasy 2a za „Interaktywny zegar”. I miejsce ex aequo uzyskali i nagrodzeni zostali: Tymoteusz Sondel z klasy 2a za  „Fizyka łuku” oraz Hanna Stróżyk i Wiktoria Szternal z klasy 2e za ”Dźwięczne kieliszki”. II miejsce ex aequo  uzyskali: - Natalia Iwaniuk z klasy 2f za „Wirujący Świat Magnesów” oraz Michał Ożóg i Jan Korczyński z klasy 3a za „Balon łamiący zasady fizyki”. III miejsce ex aequo  uzyskałyMartyna Karcz, Apolonia Wielgolińska z klasy 2f za  „Doświadczenie fizyczne karuzela” oraz Anna Bujak i Marcel Janaszczyk z klasy 2e za „Rakieta na wodę”. Następnie, uczniowie którzy w tym konkursie uzyskali wyróżnienia za włożoną pracę i osiągnięte naukowo-wizualne efekty otrzymali gratulacje i dyplomy: z klasy 2g - Oliwia Adamczyk , Dominika Prokulska , Igor Monkosa , Ola Suchecka; z klasy 2b - Julia Kozioł, Roksana Jon; z klasy 2a - Filip Adamski , Roman Dziuba, Tymon Kondratenko, Julita Ossewska, Marcelina Kaczmarek, Tomasz Łozicki, Bruno Szewczyk; oraz z klasy 3a - Marcelina Ciesielska, Ewa Wyralska , Marta Przybylska.

Z konkursów na temat przedsiębiorczości pierwsze nagrody zostały wręczone za wyniki w Olimpiadzie "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" w ramach projektu ZUS. Zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie: Roksana Dwornik z 2f i Amanda Kotus z 2e dostał się do finału olimpiady.

Nasze dziewczęta weszły do finału z drugim miejscem w Polsce (wynik 96% prawidłowych odpowiedzi w czasie 10:17 min). Niestety, z powodu pandemii, na tym etapie olimpiada zakończyła się. Ogromne gratulacje! :))

W ramach projektu edukacyjnego Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwa wyróżnieni zostali uczniowie, którzy uczestniczyli w ogólnopolskiej grze edukacyjnej, polegającej na założeniu w szkole własnej firmy na wzór spółki jawnej. Celem programu było przygotowanie uczniów do podejmowania i realizacji działań zarówno w obszarze społecznym, jak i zawodowym. Dodatkowo uczniowie z 2 firm aktywnie działali na międzynarodowym portalu JA Marketplace, gdzie pokazali swoje produkty. Oto te grupy -  Wool is Cool w składzie: Wiktoria Szternal - dyrektor naczelny, Zuzanna Plewa -dyrektor ds. marketingu, Justyna Świtek - dyrektor ds. finansowych, Hanna Stróżyk, Bartłomiej Okuliar, Maciej Kozłowski oraz grupa ScrunchieDIY w składzie: Apolonia Wielogórska - dyrektor naczelny, Aleksandra Suchecka - dyrektor ds. marketingu, Małgorzata Przybylska - dyrektor ds. finansowych, Oliwia Adamczyk, Martyna Karcz i Igor Monkosa. Następne grupy to: Winter Vibes - Seweryn Świrski - dyrektor naczelny, Adam Ciechowski - dyrektor ds. finansów, Ignacy Karpowicz - dyrektor ds. marketingu, Wiktor Marchewka, Bruno Korkosz, Mateusz Wojnarowski oraz Oxymorons, w składzie: Agnieszka Rolewicz, Emilia Zaręba, Wanesa Faryńska, Wojciech Farkas, Serena Brunowicz, Patrycja Bury, Michalina Mielczarek.

Życzymy, byście zdobyte umiejętności oraz przedsiębiorczość rozwijali dalej w przyszłym życiu zawodowym.

Ewa Pater i Lidia Sokołowska