Posprzątaliśmy (nasz lokalny) świat!

29 września 2019

26 września klasy pierwsze wraz z wychowawcami brały udział w corocznej akcji „Sprzątania Świata”, w tym roku nieco opóźnionej ze względu na ulewę, która nawiedziła Świnoujście 19 września.

Worki i rękawice ochronne dostarczył nam Wydział Ochrony Środowiska UM, a jego pracownicy koordynujący akcję w mieście, zaproponowali nam sprzątanie terenu „dzikiej” części Parku Zdrojowego - tej przylegającej do obszaru muzealnego Twierdzy Świnoujście. Już samo dojście do miejsca sprzątania wzmocniło naszą kondycję (szybki spacerek), a niecierpliwi uczestnicy (z klasy 1F) zgarniali śmieci po drodze i dźwigali je ze sobą.

Na miejscu było różnie - park w pobliżu „Wiatraka” był mało zaśmiecony, ale tereny bliższe „cywilizacji” nosiły niestety liczne jej ślady w postaci butelek, worków i torebek plastikowych. Przy odrobinie „szczęścia” można było nawet skompletować wyposażenie turystyczne, jak to się przytrafiło klasie 1E, której uczniowie odnaleźli jeżdżący, chociaż zdekompletowany rower.

Zapał i humory dopisywały wszystkim! Sprzyjała nam piękna, jesienna pogoda, a że „przykład idzie z góry” - w sprzątaniu uczestniczyli również Pan Dyrektor Piotr Adamczyk i Pani Wicedyrektor Anna Więzowska!

tekst: Violetta Piórska