Uwaga! Ogłaszamy konkurs fotograficzno-biologiczny!

Kto wie, gdzie na terenie szkoły rośnie ta piękna roślina? A kto wie, jak się nazywa, jaki to gatunek? A może wiecie, ile gatunków drzew rośnie wokół naszego liceum? Ile w ogóle gatunków wszystkich roślin?

Drodzy Uczniowie! Chcemy obudzić w Was ducha „botanicznego detektywa”, dlatego zapraszamy do wspólnej naukowo-fotograficznej zabawy, a przy okazji mini-konkursu! Liczymy na to, że w ten sposób przekonacie się, jak bogate może być przyrodnicze środowisko w środku miasta – wokół budynku, w którym spędzacie przecież dużą część swojego życia. Jest pełnia wiosny, świat w rozkwicie – rozejrzyjcie się, przyjrzycie się drzewom, krzewom, a także innym zupełnie małym roślinkom – nawet chwastom! Następnie pomyślcie o interesującym kadrze, dobrym tle, pięknym świetle, odpowiednim momencie… i zróbcie zdjęcie!

Zasady konkursu są następujące:

1) Termin zgłaszania prac: do 7 czerwca br.

2) Liczba zdjęć – maximum 10, minimum pięć

3) Liczba gatunków roślin, które należy sfotografować i zidentyfikować (podać nazwę gatunkową) – maximum 10, minimum pięć

4) Na jednej fotografii może znajdować się jedna roślina – główna bohaterka zdjęcia – ale na drugim planie mogą być widoczne inne rośliny, jednak nie trzeba ich opisywać

5) Zachęcamy do takiego fotografowania, by w tle był widoczny budynek szkoły, boisko, okoliczne budynki/ulice

6) Zachęcamy do twórczego, artystycznego, a nawet dowcipnego podejścia do tematu – nie muszą to być zdjęcia czysto „biologiczne” – np. można w kadr włączyć znajomych z klasy, nauczycieli, jakieś dodane artefakty… Tematem głównym musi jednak pozostać roślina!

7) Fotografujemy dowolnym sprzętem, ale ustawiamy najwyższą możliwą jakość, gdyż najlepsze zdjęcia będziemy chcieli wydrukować i zaprezentować na wystawie

8) Fotografie należy wysłać na adres: konkurs.foto.biolo@gmail.com w postaci załączników lub jako linki do pobrania z jakiegoś serwisu.

9) Fotografie muszą w nazwie zawierać nazwisko i klasę autora oraz nr kolejny zdjęcia, np. „Nowak1Anr4”. W treści maila proszę zamieścić opis każdego zdjęcia:

Minimum wymaganych informacji to:

– położenie rośliny: gdzie ją sfotografowaliście

– polska i łacińska nazwa gatunkowa rośliny

Maximum informacji: nieograniczone 🙂 – tylko nie kopiujcie całej Wikipedii! Ale jeśli ktoś znajdzie jakąś ciekawostkę i chce ją przekazać – to bardzo prosimy!

10) Zdjęcia oceni komisja w składzie: Dyr Piotr Adamczyk i Wicedyr Anna Więzowska, Agnieszka Żychska, Violetta Piórska, Katarzyna Dudeńko

NAGRODY:

1) Autorzy 3 najlepszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców

2) Autor zdjęć wybiera jeden lub dwa z trzech przedmiotów (biologia, język angielski, wiedza o kulturze), z których otrzyma ocenę bardzo dobrą lub celującą. O ocenie i wadze oceny na podstawie jakości prac decydują: p. Violetta Piórska (biologia), p. Katarzyna Dudeńko (wok), nauczyciele jęz. angielskiego.

UWAGA! Osoby pragnące uzyskać ocenę z języka angielskiego: oprócz nazwy polskiej i łacińskiej, proszę też podać nazwę angielską rośliny oraz dołączyć opis zdjęcia w języku angielskim. Co ma się znaleźć w opisie? To już zostawiamy Waszej wyobraźni – może być to opis bardzo konkretny, np. typu maturalnego, może być poetycki, zabawny, z elementami personifikacji rośliny itp. – up to you! Minimum zdjęć opisanych w ten sposób: trzy.

Polub nas: