Wieści ze świata fizyki

Z przyjemnością informujemy, że wczoraj pod kierunkiem Pani Profesor Ewy Pater zakończone zostały przygotowania do Ogólnopolskiego Konkursu Fizyczne Ścieżki. Do konkursu przygotowywały się Zuzanna Sawicz z klasy 2f i Natalia Iwaniuk, która w grudniu przeszła do „Logosu”. Eksperymenty były prowadzone w gabinecie fizyki jesienią i zimą oraz w mieszkaniach uczennic. Wyniki konkursu będą znane dopiero w kwietniu, ale już teraz trzymamy kciuki! Z ciekłym azotem eksperymenty miały miejsce jeszcze 23.12.2020 o 7:30 w szkole! Praca na konkurs to opis przebiegu doświadczeń, a tytuł pracy brzmi: W EKSTREMALNYCH WARUNKACH”. Elementem dodatkowym jest przygotowany film, który uczennice umieściły na YouTube. Serdecznie zachęcamy uczniów do obejrzenia!

Przesyłamy gorące podziękowania absolwentowi naszej szkoły z 1992 roku BARTŁOMIEJOWI MAŁECKIEMU, który zorganizował nam i sfinansował zakup ciekłego azotu. To wspaniały gest!

Oprócz tego, warto przypomnieć, że w naszej szkole od 4 lat Pani Profesor Ewa Pater przygotowuje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 do Konkursów Ogólnopolskich z fizyki. Przygotowania trwały również i w tym roku jesienią w piwnicy szkolnej. Uczniowie Urszula Stokowska i Bartosz Pater przygotowali pracę na Konkurs Fizyczne Ścieżki pt.: „CZY LEWITACJA TO TYLKO ILUZJA?”. Oto link do filmu z niektórymi doświadczeniami, które przygotowali uczniowie pod opieką p. Pater:

(foto ilustracyjne: Photo by JESHOOTS.com from Pexels)