BORYS KOWALEWSKI laureatem stypendium Premiera

10 listopada 2023

189 uczniów z województwa zachodniopomorskiego - a wśród nich nasz BORYS KOWALEWSKI z klasy 2c - otrzymało wczoraj, czyli 9 listopada, dyplomy potwierdzające otrzymanie stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Jest to prestiżowa nagroda przyznawana najlepszemu uczniowi w danej szkole - średnia ocen, jaką w ubiegłym roku szkolnym uzyskał Borys to 5,53!

Jak mówi o Borysie jego wychowawczyni Pani Patrycja Cackowska, która towarzyszyła uczniowi podczas uroczystości, "Borys jest bardzo lubiany w klasie, chętnie pomaga kolegom i koleżankom. Z zamiłowania jest prawdziwym humanistą, ale czuje się świetnie również w przedmiotach ścisłych. Bierze też czynny udział w życiu szkoły - kiermasze, sondaż przedwyborczy, apele i zabójcze przebrania na Halloween to jego żywioł!"

Uroczystość odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie w odpowiednio godnej oprawie. Obecne były Bardzo Ważne Osoby, zagrali artyści, było dużo uścisków rąk, uśmiechów, zdjęć i rzęsistych oklasków. Stypendia wręczyli Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska i Mateusz Wagemann - Wicewojewoda Zachodniopomorski. W uroczystości uczestniczył Poseł RP 🇵🇱Zbigniew Bogucki oraz Wicekurator Jerzy Sołtysiak. Gali towarzyszył występ studentów z Clariqartet Pomerania z Akademii Sztuki w Szczecinie.

BORYSIE - jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Info: Agnieszka Żychska, zdjęcia: Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, Patrycja Cackowska