Finał konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień"

22 czerwca 2023

Dwie uczennice naszej szkoły osiągnęły sukcesy w ogólnopolskim etapie konkursu ,,Z POPRAWNĄ POLSZYCZNĄ NA CO DZIEŃ”. Uczestnicy tego etapu tworzyli historię do załączonych obrazków, musieli wykazać się pomysłem, oryginalnością oraz sprawnością językową.

Z radością informujemy, że Michalina Mackiewicz z klasy 1e została laureatką i otrzymała pamiątkowy grawerton, natomiast Malwina Grzegorzek z klasy 1b uzyskała tytuł finalistki.

Gratulujemy dziewczętom sprawności językowych oraz życzymy sukcesów w następnych przedsięwzięciach. Gratulujemy również wszystkim, którzy próbowali swoich sił w pierwszym etapie konkursu i poświęcili wiele czasu na przypomnienie zasad poprawnej polszczyzny. Pięknie i poprawnie posługiwać się językiem ojczystym to wielka wartość sama w sobie!

Iwona Dominiak