Mieszko w VI edycji projektu Młodzieży Czytanie 2022 roku

1 grudnia 2022

Już po raz piąty młodzież naszej szkoły wzięła udział w projekcie „Młodzieży Czytanie”, zorganizowanym 16 listopada 2022 r. przez Zachodniopomorską Kurator Oświaty oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica. Tegoroczne hasło brzmiało - „Młodzież czyta utwory Adama Mickiewicza”. Naszej szkole przypadło w udziale zinterpretowanie fragmentów IV Księgi „Pana Tadeusza” o konflikcie Domejki i Dowejki. Spośród naszego grona zaprezentowali się: Zuzanna Badalewska 2c, Paula Kania 2c, Miguel Dominges Klimek 2c, Kornel Ziajkowski 2c, Michał Ocalewski 2c, Aleksandra Mularczyk 2c, Wojciech Kieruzel 2a, Nikola Szczęśniak 2a, Maja Pełnikowska 2a, Martyna Wojciechowska 2a oraz Pani Iwona Dominiak. Wysłuchaliśmy również inne dzieła naszego wieszcza przygotowane przez rówieśników z innych szkół.

Nie tylko spotkanie z romantyczną literaturą znalazło się w programie wycieczki. Zwiedziliśmy Podziemne Trasy Szczecina: czerwoną - II wojna światowa, niebieską - okres zimnej wojny, żółtą - selfie z PRL. Ochoczo wędrowaliśmy po tym nietypowym muzeum, uwieczniając ciekawe eksponaty, np. z kultowego filmu „Miś”.

Kolejnym punktem wycieczki był spektakl komediowy ,,Chwila nieuwagi" autorstwa Iana Ogilvy w Teatrze Polskim. W drodze powrotnej, mimo zmęczenia, cieszyliśmy się i rozmawialiśmy o swoich wrażeniach z całego dnia, planując już następną wycieczkę. Organizatorką wycieczki  była P. Iwona Dominiak, a drugim opiekunem - P. Małgorzata Drążyk.

Tekst - Zuzanna Badalewska 2 c