Nasi maturzyści z wizytą na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym

23 marca 2023

Blisko 40 uczniów klas czwartych przyjęło zaproszenie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie na uczelniane dni otwarte. 23 marca 2023 licealiści spotkali się nie tylko ze studentami, ale wzięli również udział w wykładach oraz w prezentacjach prac kół naukowych.

Najpierw na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa zapoznaliśmy się ze strukturą i ofertą edukacyjną uczelni oraz porozmawialiśmy się ze studentami mikrobiologii. Na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa wysłuchaliśmy wykładu prof. Renaty Gamrat o tym, dlaczego i gdzie spożywa się owady, a także czy Europejczycy będą zmuszeni do włączenia tego rodzaju pokarmu do diety. Można było spróbować larw mącznika w karmelu, krakersów ze świerszczy lub czekoladowego batonika proteinowego o smaku pomarańczowym z larwami mącznika. Natomiast dr inż. Kamila Bojko przeprowadziła wykład o faktach i mitach dotyczących czekolady.

Ciekawym doświadczeniem był matematyczny układ taneczny zatańczony razem z dziekanem wydziału, panem prof. dr hab. inż. Arkadiuszem Telesińskim. Zadanie polegało na odwzorowaniu ciałem wykresów funkcji. Oczywiście w tempie i rytmie muzyki. Efekty widzicie na zdjęciu 🙂