Wyniki 5 edycji anglojęzycznego konkursu literackiego Be Bright and Write!

21 marca 2023

Literacki konkurs anglojęzyczny Be Bright and Write!  ma w tym roku swój mały jubileusz - to już piąta edycja! Jego temat został tym razem sformułowany trochę inaczej niż tematy poprzednie - umożliwiał stworzenie w wyobraźni świata zarówno zupełnie realnego, jak i zupełnie fantastycznego. Przypomnijmy: “You are running through a field of bright, colorful flowers, when you trip over something out of the ground. You dig up this object to discover it is a diary. Whose diary is it, and what do you find out by reading it?"

Musimy Wam powiedzieć, że dla nauczyciela czytanie takich prac, jakie nam nadesłaliście, to naprawdę niezwykle ekscytujące przeżycie - zwłaszcza, że na co dzień na lekcjach rzadko mamy okazję z takimi przejawami pięknej, fantazyjnej twórczości się zetknąć - skupiamy się przecież na rozprawkach maturalnych, czy też często bardzo przyziemnych ćwiczeniach gramatyczno–leksykalnych. Cała pociecha, że te żmudne czasami ćwiczenia okazały się świetnym narzędziem do wyrażenia w Waszych pracach bardzo zaawansowanych treści - a pisać w języku obcym na poziomie literackim, co więcej, pisać w nim nie tylko prozę, ale i wiersze  - to coś, co zasługuje na wielkie uznanie! 

Z wielką przyjemnością, po bardzo szczegółowych, głębokich i długich naradach, informujemy i Was, drodzy Uczestnicy konkursu, i społeczność szkolną, że

pierwsze miejsce w konkursie Be Bright and Write! ex aequo zajęły:

🌟🌟🌟Angelika KRAMEK z klasy 3d za pracę pt.: “Flower Philosophy of Life” -  przejmujące opowiadanie o tym, że pewne zaniedbania i winy wobec bliskich mogą być bardzo trudne do nadrobienia, ale pamiętnik może pomóc spełnić choć częściowo czyjeś marzenia

oraz 

🌟🌟🌟Michalina MACKIEWICZ z klasy 1e za niezwykły, długi, nastrojowy poemat w klimacie E.A Poe’go napisany rymowanym i rytmicznym wierszem, z otwartym, tajemniczym zakończeniem, które sprawia, że mamy ochotę na część drugą (może za rok w następnym konkursie? 😉 )

🌟🌟🌟Drugie miejsce zajęła Klaudia STĘPNIEWSKA z klasy 1c za ciepłą, uroczą historię romantyczną z epoki Jane Austen napisaną i prozą, i wierszem: “Because your name means pearl” - pełną humoru i wartkiej akcji, w której treść pamiętnika cały czas tajemniczo splata się z wydarzeniami fabuły.

🌟🌟🌟Trzecie miejsce zajmuje Natan NAGABA z klasy 3a - za świetne opowiadanie podejmujące delikatną i trudną problematykę przeżyć współczesnego młodego człowieka, umiejętnie łączące świat realny i pewne marzenie senne, z pamiętnikiem w roli głównej oczywiście.

Gratulujemy bardzo, bardzo serdecznie!!!

Wszyscy otrzymacie cząstkową ocenę celującą wagi 4 oraz nagrody rzeczowe.

Wszyscy pozostali uczestnicy zasługują na wyróżnienie i otrzymają ocenę cząstkową celującą wagi trzy. 

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok! 🙂

Patrycja Cackowska i Agnieszka Żychska

Photo by Suzy Hazelwood: https://www.pexels.com/photo/black-and-red-typewriter-1995842/

TELEFON
91 321 26 30
EMAIL
sekretariat@lo-mieszko.pl
ADRES
Ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 2
72-600 Świnoujście
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram