Siatkarska Licealiada 2021. Awansowaliśmy do wojewódzkich ćwierćfinałów

19 stycznia 2022

W dniu 19.01.2022 r. na hali sportowej Areny Uznam odbył się turniej siatkarski "Licealiady" dziewcząt i chłopców. Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Wzięły w nim udział trzy szkoły: CEZiT, LOGOS i nasze Liceum. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.

Spotkania dostarczyły wielu emocji i ciekawych siatkarskich zagrań. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wykazali się dużymi umiejętnościami i zaangażowaniem w grze do ostatniego punktu. To wszystko przyniosło efekty.

Dziewczęta wygrywając pierwszy mecz z LOGOS (2:0) i drugi mecz z CEZiT (2:0), bezapelacyjnie zajęły I miejsce w turnieju.

Skład reprezentacji dziewcząt:

1. Amelia Prokop - 3e - kapitan

2. Wiktoria Kalemba - 3g

3. Kaja Rusin - 2b

4. Paula Kania - 1c

5. Hanna Szymańska - 1d

6. Zuzanna Badalewska - 1c

7. Zuzanna Czach - 1b

8. Hanna Sarzyńska - 3c

9. Aleksandra Błotna - 3c

10. Zuzanna Zdunkiewicz - 1b

11. Oliwia Biegun - 3b

Chłopcy nie byli gorsi i również w doskonałym stylu pokonali LOGOS i CEZiT w dwóch setach, zajmując zasłużone I miejsce w turnieju.

Skład reprezentacji chłopców:

1. Roman Dziuba - 3a - kapitan

2. Hubert Wydra - 3a

3. Szymon Stasiak - 3a

4. Jakub Kurek - 3a

5. Jakub Kowalewski - 3a

6. Marcel Paluch - 3b

7. Dominik Bursa - 1c

8. Kacper Musialski - 1a

9. Bartosz Piorun - 1c

10. Przemysław Strzelczyk - 1a

11. Eryk Szychowski - 3f

12. Adrian Ziemliński - 2a

13. Oskar Szmit - 3e

Na zakończenie turnieju każda drużyna męska i żeńska otrzymała okolicznościowe puchary ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Mieszkowe drużyny wygrywając turniej zapewniły sobie udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Województwa (Region B), gdzie reprezentować będą nasze miasto.

Bardzo dziękujemy naszemu niezastąpionemu Profesorowi Andrzejowi Mikołajczakowi, który towarzyszył nam przez cały turniej, pomagał dając trenerskie wskazówki i dodawał otuchy. Jak wszyscy wiemy, to pan Andrzej Mikołajczak przez wiele lat odnosił z uczniami Mieszka największe sukcesy w piłce siatkowej. Uczniowie pamiętają, dlatego po turnieju gromkimi brawami i okrzykami podziękowali Profesorowi. To była piękna i wzruszająca chwila.

Opiekun zespołu dziewcząt - Anna Centkowska - Derda

Opiekun zespołu chłopców - Monika Wawrzyniak

Jeszcze raz ogromne brawa i gratulacje drodzy uczniowie!!!