Światowy Dzień Poezji w "Mieszku" - "Podziel się słowem!"

21 marca 2023

Już od kilku dni trwały przygotowania, aby ten dzień szczególnie wyróżnić. W szkole na tablicach pojawiły się plakaty oraz wiersze stworzone przez uczniów.  Uczennice z klasy 2 D: Weronika Kalemba i Kornelia Łusiak wykonały piękne, poetyckie imbryki dla grona pedagogicznego  - z życzeniami i herbatą w środku. Do końca tygodnia można jeszcze wykonać taki imbryk i podarować go bliskiej osobie. 

21 marca 2023r. na długiej przerwie, w szkolnej bibliotece wspólnie czytaliśmy i słuchaliśmy wierszy Tuwima i Szymborskiej. Długi wiersz na zdjęciu to „Miłość od pierwszego wejrzenia” Wisławy Szymborskiej. To propozycja Wydawnictwa Format, które postanowiło wydać go w nietypowej formie z ilustracjami Beatrice Gasca Queirazza oraz w dwóch wersjach językowych – polskiej i francuskiej. To wiersz - panorama, który razem z tekstem i odpowiadającą mu ilustracją działa nie tylko na naszą wyobraźnię, ale także serwuje nam wizualną ucztę.  

Organizatorka: Edyta Rozenfeld

TELEFON
91 321 26 30
EMAIL
sekretariat@lo-mieszko.pl
ADRES
Ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 2
72-600 Świnoujście
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram