Uroczystość zakończenia szkoły klas III

28 maja 2019

Maturzyści rocznik 2019 - rocznik wyjątkowy! Dłużej niż jakikolwiek inny rocznik musieli czekać na ten historyczny dzień, a zanim do niego doszło, dużo przeżyli. Jak przypomniał w swoim wystąpieniu p. dyr Piotr Adamczyk, w pierwszej klasie przeżyli słynną na cały kraj "Akcję kocyk" - wyziębioną szkołę i wielgachne rury rozprowadzające ciepłe powietrze po budynku. W drugiej klasie remont trwał: wymieniano okna i hałasom i kurzowi nie było końca. To jeszcze nie wszystkie "Mieszkowe plagi" - gdy byli w trzeciej klasie, odnawiano elewację i ponownie warunki do nauki nie były zbyt komfortowe. Gdy już wydawało się, że nastał spokój - w kwietniu rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. W związku z tym nie odbyły się w zaplanowanym terminie tzw. "Mieszki" ani zakończenie roku i wręczenie świadectw ukończenia szkoły - te dwie uroczystości razem odbyły się dopiero po zakończeniu matur - 22 maja. Tym razem, odwrotnie niż zazwyczaj, najpierw miała miejsce część "poważna" (co nie znaczy, że nie było radośnie i wesoło!):  po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, odśpiewaniu hymnu i przemówieniu pana dyrektora, odbyło się rozdanie świadectw ukończenia szkoły, a także dyplomów uznania dla osób, które odnosiły sukcesy naukowe, sportowe i artystyczne, oraz dla uczniów działających w wolontariacie i w międzynarodowym projekcie "Cztery Zakątki Południowego Bałtyku".

Gdy już birety poszybowały wysoko, pałeczkę przejęła klasa IIB, która przygotowała tegoroczne "Mieszki". Poniżej zamieszczamy w całości prezentację power point, która stanowiła osnowę i tło tej części wydarzenia, ale podkreślić należy, że klasa IIB nie ograniczyła się tylko do przeprowadzenia głosowania i zaprezentowania laureatów poszczególnych kategorii, ale wzbogaciła imprezę dowcipnymi skeczami i komentarzami, które świetnie wzmacniały dramaturgię! Całość uroczystości pięknie poprowadziła klasa IA - dziękujemy, wszystko wspaniale się udało!

(Prezentacja ppt "Mieszki 2019" autorstwa klasy IIB: https://drive.google.com/file/d/19yr6u6lF7YCuCA20jTRwvRKNJxclwLt_/view?usp=sharing)

fot. główne: Olga Lipińska, 2B

Wracając do historii: strajk nauczycieli to nadal nie był koniec mocnych szkolnych przeżyć rocznika 2019. Drugi dzień matur rozpoczął się bowiem od zgromadzenia na boisku na skutek... alarmu bombowego, który nie ominął i naszego miasta! W środę, trzeciego dnia matur, do szkoły dotarł kolejny alarm - tym razem gazowy. Policja, pirotechnicy, plomby na drzwiach do sal egzaminacyjnych... Jednak nasi maturzyści byli w tym wszystkim cały czas naprawdę wspaniali! Gratulujemy Wam dojrzałości i poczucia dystansu do tej szalonej rzeczywistości. Zapraszamy teraz serdecznie do obejrzenia dwóch części migawek filmowych z tego dnia.

video/montaż: Agnieszka Żychska