Wieści z turniejów siatkarskich

6 lutego 2020

W ramach Licealiady turnieje piłki siatkowej rozgrywały nasze szkolne zespoły dziewcząt i chłopców. Organizatorem turniejów był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu.

W pierwszej kolejności zaprezentowali się 30 stycznia br. chłopcy, którzy bronili mistrzowskiego tytułu z ubiegłego roku.

W hali sportowej OSiR na Warszowie przy ulicy Białoruskiej do rozgrywek przystąpiło pięć zespołów ze świnoujskich szkół średnich: "Mieszko", CEZiT, ZSM, AKS i  LOGOS. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.

Spotkania dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian, można było podziwiać umiejętności zawodników, duże zaangażowanie i grę do ostatniej minuty! Po zawodach obfitujących w dramatyczne akcje i okupionych kontuzją jednego z podstawowych grających, t.j. Marcina Janiszewskiego, nasi siatkarze zajęli II miejsce. Miejsce pierwsze wywalczyła drużyna ZSM.

W wyniku kontuzji Marcina, zespół grał do końca zawodów ‘żelazną’ szóstką i w takiej sytuacji zdobycie II miejsca przy wyrównanym poziomie grających drużyn należy uznać za znaczące osiągniecie. Gratulujemy Panom i dziękujemy za włożone serce w walkę! Wspomnieć tu jeszcze należy, że kontuzja Marcina była wyjątkowo pechowa, gdyż miała miejsce dzień przed studniówką. W Marcinie tkwi jednak wyjątkowo waleczny duch i nasz reprezentant zjawił się na tym wyjątkowym balu o kulach i opierając się na nich zdołał nawet wziąć udział w tradycyjnym polonezie. Szczerze podziwiamy!

Skład reprezentacji chłopców:

Mikołaj Szczerski - kapitan, 3a

Filip Nawój - 3a

Marcin Janiszewski - 3b

Hubert Jakubowski - 2a

Jan Korczyński - 2a

Patryk Pulchny - 2a

Szymon Obrębski - 2a

Na duże słowa pochwały zasłużył sobie również nasz szkolny zespół siatkarek, które do rozgrywek Licealiady przystąpiły z wielka chęcią odzyskania utraconego prymatu.

W turnieju Licealiady rozegranym na neutralnym terenie, w hali OSiR 4 lutego 2020 r., udział wzięły 4 zespoły. Reprezentantkom naszej szkoły nie udało się odegrać za ubiegłoroczne niepowodzenie, ale podobnie jak zespół chłopców, przegrały dopiero w finale zawodów. Po ciekawej i emocjonującej grze, dziewczęta zostały, tak jak chłopcy, sklasyfikowane na II miejscu. Serdeczne gratulacje! I miejsce zdobyła drużyna CEZiT.

Reprezentacja dziewcząt zagrała w składzie:

Agata Majewska - kapitan, 3a

Maria Ziółkowska - 3a

Martyna Holcik -  3c

Wiktoria Kesterke - 3c

Wiktoria Starzyńska - 2a

Edyta Hałaj, Wiktoria Kalemba - 1g

Zuzanna Horbal - 1d

Na zakończenie turnieju każda drużyna męska i żeńska otrzymała okolicznościowe puchary ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”. Zespoły które zdobyły miejsca pierwsze, będą reprezentować nasze miasto w ćwierćfinałach Mistrzostw Województwa (Region B).

Opiekun zespołów dziewcząt i chłopców – Andrzej Mikołajczak

Jeszcze raz GRATULUJEMY finalistom udanych startów!!!

info: A. Mikołajczak, A. Żychska, A. Kryszan