Wycieczka do Pragi

17 czerwca 2024

W dniach 11-14 czerwca klasy 3a i 3b z wychowawczyniami - paniami Anną Mumot i Żanetą Łukasiewicz oraz z p. pedagog Małgorzatą Drążyk - odbyły niezapomnianą wycieczkę do malowniczej Pragi.

Podróż rozpoczęła się od długiej nocnej trasy, po której pełni energii przystąpiliśmy do zwiedzania. Oto krótka relacja z naszego wspaniałego wyjazdu.

Po dotarciu do Pragi rozpoczęliśmy nasze zwiedzanie od podziwiania imponującej architektury sakralnej. Wędrowaliśmy przez Hradczany, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć majestatyczną Katedrę św. Wita oraz Zamek Królewski. Złota Uliczka, z jej malowniczymi
domkami była prawdziwą atrakcją, która przeniosła nas w czasie do dawnych wieków. Na zakończenie tego intensywnego dnia relaksowaliśmy się podczas spaceru po pięknie kwitnącym Praskim Ogrodzie.

Drugiego dnia kontynuowaliśmy naszą wycieczkę zwiedzając dzielnicę Malá Strana, a następnie przeszliśmy na Stare Miasto. Zobaczyliśmy słynny ratusz z zegarem astronomicznym, który wzbudził nasze ogromne zainteresowanie. Spacerowaliśmy nad
Wełtawą, podziwiając piękne widoki, a następnie przeszliśmy przez historyczny Most Karola. Nie zabrakło także wizyty na Placu Wacława, gdzie poczuliśmy puls życia miasta. Naszym przewodnikiem był rodowity Prażanin, który w ciekawy sposób opowiadał nam o historii i kulturze tego pięknego miasta.

Trzeciego dnia zwiedziliśmy Wyszehrad, gdzie obejrzeliśmy dobrze zachowane fortyfikacje dawnej twierdzy. Następnie udaliśmy się na wzgórze Petřín, skąd rozciągał się zachwycający widok na całe miasto.

W drodze powrotnej do domu, odwiedziliśmy Skalne Miasto. To niezwykłe miejsce zaskoczyło nas swoimi unikalnymi formacjami skalnymi i malowniczymi krajobrazami. Było to idealne zakończenie naszej wycieczki, które dostarczyło nam kolejnych niezapomnianych wrażeń.

Warto zaznaczyć, że wycieczka do Pragi była nie tylko okazją do poznania historii i kultury naszych południowych sąsiadów, ale także do zacieśnienia więzi wśród uczniów. Wspomnienia z tego wyjazdu pozostaną z nami na zawsze!

Anna Mumot

Zdjęcia nadesłali: p. Żaneta Łukasiewicz, Marek Kuśnierek, Kacper Musialski, Marcin Kajdasz, Szymon Strukowicz i Emilia Maćkiewicz - dziękujemy bardzo!
zdjęcie główne: dodane przez Felix Mittermeier: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/statek-wycieczkowy-na-akwenie-1269805/

zdjęcie w tle: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/statek-wycieczkowy-na-akwenie-1269805/