Siatkarska Licealiada 2021. Awansowaliśmy do wojewódzkich ćwierćfinałów

W dniu 19.01.2022 r. na hali sportowej Areny Uznam odbył się turniej siatkarski “Licealiady” dziewcząt i chłopców. Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Wzięły w nim udział trzy szkoły: CEZiT, LOGOS i nasze Liceum. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.

Spotkania dostarczyły wielu emocji i ciekawych siatkarskich zagrań. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wykazali się dużymi umiejętnościami i zaangażowaniem w grze do ostatniego punktu. To wszystko przyniosło efekty.

Dziewczęta wygrywając pierwszy mecz z LOGOS (2:0) i drugi mecz z CEZiT (2:0), bezapelacyjnie zajęły I miejsce w turnieju.

Skład reprezentacji dziewcząt:

1. Amelia Prokop – 3e – kapitan

2. Wiktoria Kalemba – 3g

3. Kaja Rusin – 2b

4. Paula Kania – 1c

5. Hanna Szymańska – 1d

6. Zuzanna Badalewska – 1c

7. Zuzanna Czach – 1b

8. Hanna Sarzyńska – 3c

9. Aleksandra Błotna – 3c

10. Zuzanna Zdunkiewicz – 1b

11. Oliwia Biegun – 3b

Chłopcy nie byli gorsi i również w doskonałym stylu pokonali LOGOS i CEZiT w dwóch setach, zajmując zasłużone I miejsce w turnieju.

Skład reprezentacji chłopców:

1. Roman Dziuba – 3a – kapitan

2. Hubert Wydra – 3a

3. Szymon Stasiak – 3a

4. Jakub Kurek – 3a

5. Jakub Kowalewski – 3a

6. Marcel Paluch – 3b

7. Dominik Bursa – 1c

8. Kacper Musialski – 1a

9. Bartosz Piorun – 1c

10. Przemysław Strzelczyk – 1a

11. Eryk Szychowski – 3f

12. Adrian Ziemliński – 2a

13. Oskar Szmit – 3e

Na zakończenie turnieju każda drużyna męska i żeńska otrzymała okolicznościowe puchary ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Mieszkowe drużyny wygrywając turniej zapewniły sobie udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Województwa (Region B), gdzie reprezentować będą nasze miasto.

Bardzo dziękujemy naszemu niezastąpionemu Profesorowi Andrzejowi Mikołajczakowi, który towarzyszył nam przez cały turniej, pomagał dając trenerskie wskazówki i dodawał otuchy. Jak wszyscy wiemy, to pan Andrzej Mikołajczak przez wiele lat odnosił z uczniami Mieszka największe sukcesy w piłce siatkowej. Uczniowie pamiętają, dlatego po turnieju gromkimi brawami i okrzykami podziękowali Profesorowi. To była piękna i wzruszająca chwila.

Opiekun zespołu dziewcząt – Anna Centkowska – Derda

Opiekun zespołu chłopców – Monika Wawrzyniak

Jeszcze raz ogromne brawa i gratulacje drodzy uczniowie!!!