Zuzanna Sawicz i Natalia Iwaniuk w finale "Fizycznych Ścieżek"

10 marca 2021
Z radością informujemy, że uczennice Zuzanna Sawicz i Natalia Iwaniuk dostały się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Fizyczne Ścieżki. Zuzanna jest w klasie 2F, Natalia w grudniu przeniosła się do Logosu, ale nadal reprezentuje nasze liceum w tym konkursie. Dziewczęta przygotowały cykl doświadczeń, które zatytułowały "W ekstremalnych warunkach". Finał odbędzie się zdalnie w kwietniu w naszej szkole. Uczennice będą przeprowadzały doświadczenia i wyjaśniały je przed naukowcami z różnych uczelni. Będą pokazywały bardzo ciekawą metodę skraplania tlenu i prezentowały własności ciekłego tlenu. Pokażą również możliwości lotu dronu w próżni, skutki działania prasy hydraulicznej i wiele innych. Teraz pod kierunkiem Pani Profesor Ewy Pater przygotowują film, który bez montażu ma być przesłany komisji konkursowej jeszcze przed finałem. Pozostaje nam tylko bardzo serdecznie życzyć powodzenia!
Konkurs jest organizowany przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Instytut Fizyki PAN.