Obchody rocznicy napaści ZSRR na Polskę

16 września 2023

17 września przypada 84 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Upamiętnienie tragicznych wydarzeń, które się wtedy rozegrały to nasz obowiązek wobec ludzi, którzy stracili wtedy życie lub zdrowie w walkach z najeźdźcą lub wywiezieni w głąb ZSRR. Wieczny im szacunek, chwała i nasza wdzięczność!

15 września, w piątek, pod pomnikiem Zesłańców Sybiru odbyły się uroczystości miejskie, na których oprócz przedstawicieli władz miasta, wojska i Kościoła, obecni byli Sybiracy, czyli osoby wywiezione wówczas na Syberię, do Kazachstanu i innych odległych części ZSRR, poseł na Sejm RP p. Artur Szałabawka, przedstawiciele szkół i organizacji społecznych.

Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnili uczniowie klasy 2e naszej szkoły pod kierunkiem Pań Ewy Kowalskiej i Joanny Szpytko.

Wystąpili:

Krzysztof Tałanda
Julietta Trzeciak
Sonia Górniak
Sandra Jabłońska
Zofia Kobiś - śpiew
Maciej Dunder
Remigiusz Sosiński

Obecny był również poczet sztandarowy "Mieszka" w składzie:
Amelia Kujda-Rogowska, Szymon Strukowicz i Kornelia Dziuba (klasa 3a)

foto/video: Marcin Kajdasz, 3a